بندربن

بندر بــن؛ روشی برای خرید ارزا‌ن‏‌تر

آیا از جمله‏‌ی مشتریان پر و با قرص بندر کالا‌ هستید؟ آیا مرتبا برای خود و دوستانتان از بندر کالا‌ خرید می‏‌کنیدپس با ما همراه باشید

اما بندر بن چیست؟

بندر بن، همان‌طور که از نامش بر‏می‌‏آید، یک بن خرید الکترونیکی است که پس از خرید هر کالا.....

آیا امکان انتقال بندر بن به کاربر دیگری وجود دارد؟

برای اینکه به این موضوع مهم پی ببری چطوره ما رو دقایقی همراهی کنی، موافقی؟

آیا می‌‏توان از بندر بن دریافتی برای هر خرید، در همان خرید استفاده کرد؟

همانطور که گفته شد، بندر بن طرحی تشویقی برای ایجاد انگیزه در مشتریان جهت انجام خرید‏های بعدی است، به این صورت که.....

آیا بندر بن دریافتی خرید جدید به بندر بن‏‌های قبلی اضافه می‏‌شود؟

بله. با انجام هر خرید، مقداری بندر بن دریافت خواهید کرد که هم قابل استفاده در خرید بعدی و هم قابل ذخیره سازی هستند. توجه داشته باشید که.....

بندر بــن؛ روشی برای خرید ارزا‌ن‏‌تر

آیا از جمله‏‌ی مشتریان پر و با قرص بندر کالا‌ هستید؟ آیا مرتبا برای خود و دوستانتان از بندر کالا‌ خرید می‏‌کنید و انتظار دارید که به عنوان یک مشتری دائمی، بندر کالا‌ با نگاهی ویژه به شما بنگرد؟ آیا از مشتریانی هستید که اقلام مورد نیاز سازمان، شرکت، و دفتر کار خود را پیوسته از بندر کالا‌ تامین می‏‌کنید؟ شاید علاقه‌‏مند به خریدهای با تعداد بالا و عمده برای کسب و کار خود هستید!مدت‏‌هاست که بندر کالا‌ پیشنهادهای زیادی را از مشتریان دائمی خود دریافت می‌‏کند. پیشنهادهایی از این دست که، یک مشتری وفادار و با نرخ تکرار خرید بالا امکان بهره‌‏مند شدن از قیمت‏هایی ویژه و مناسب‏‌تر را داشته باشد. یعنی دریافت حداکثر تخفیف ممکن از بندر کالا‌! البته از ویژگی‏‌های خرید اینترنتی شفافیت در قیمت گذاری و امکان خرید با قیمت مناسب است. معمولا کالاها برای همه مشتریان یک فروشگاه اینترنتی چه آنها که تنها گاهی خرید می‏‌کنند و چه آنها که جزو مشتریان دائمی و پر و پا قرص آن هستند با قیمت‏‌های یکسانی عرضه می‏‌شوند. این خود حاکی از شفافیت و البته یک فرصت ارزشمند برای کاربر است. با وجود اینکه شفافیت در قیمت گذاری یکی از مهم‌ترین مزایای خرید اینترنتی است، طرح بندر بن،نگاه ویژه‏‌ی بندر کالا‌ به مشتریان وفادار است. نگاهی ویژه و فراتر از درصد تخفیفی محدود. با بندر بن، هرچه بیشتر سفارش دهید، ارزان‏تر می‌‏خرید!

اما بندر بن چیست؟

بندر بن، همان‌طور که از نامش بر‏می‌‏آید، یک بن خرید الکترونیکی است که پس از خرید هر کالا، در حساب شما منظور می‏‌شود. در حقیقت شما پس از نخستین خرید از چمدان‌کالا، بسته به ارزش کالای خریداری شده و چند فاکتور دیگر، به میزانی امتیاز “بندر بن” که در واقع تخفیفی برای شما در خریدهای بعدی است، دریافت می‏‌کنید.

لازم است توجه شما را به چند نکته جلب نماییم:

• بندر بن، امتیازیست ویژه که بندر کالا‌ جهت تشویق حداکثری، به همه‏‌ی مشتریان خود اعطا می‏‌کند. با این حال این مشتریان دائمی هستندکه می‏‌توانند از آن بیشترین بهره را ببرند.

• بندر بن، ماهیت ریالی نداشته و در واقع امتیازی است برای دریافت تخفیف قطعی در خرید بعدی.

• میزان دریافت امتیاز بندر بن برای هر کالا متفاوت بوده و از قبل در کنار قیمت هر محصول درج شده است.

• اگر در خریدهای قبلی امتیاز بندر بن کسب کرده‏‌اید، برای خرید کالای بعدی امکان استفاده از میزان مشخصی از بندر بن در قالب تخفیف وجود دارد که مقدار آن به طور خودکار توسط سیستم محاسبه می‌‏شود و این میزان برای هر کالا متفاوت است، البته لازم به ذکر است براساس نوع کالای خریداری‌شده، امکان دارد هیج چمدان‌بنی مصرف نشود.

• در حال حاضر اعتبار هر امتیاز بندر بن از زمان دریافت آن 10 روز بوده و در صورت استفاده نشدن تا پایان این مدت، باطل خواهد شد. در نتیجه جهت جلوگیری از انقضای احتمالی تخفیف بندر بن، باید برنامه ریزی کنید.

اجازه بدهید با مثالی عملی نحوه تخصیص و استفاده از این طرح تشویقی را بیشتر بررسی کنیم:

تصور کنید می‏‌خواهید کالای مورد نظر خود را که در این مثال قیمت آن یک 1 میلیون تومان است خریداری کنید. همان‌ طور که می‏‌بینید در این مثال برای این کالا 5 امتیاز بندر بن به ارزش 20 هزار تومان در‏نظر گرفته شده است. یعنی شما با خرید این کالا امکان بهره‏‌مندی از تخفیفی تا سقف 20 هزار تومان درخریدهای بعدی خود دارید. همانطور که مشاهده می‌‏کنید بندر بن دریافتی برای کالاهای مختلف متفاوت است. برخی از کالاها امتیاز بندر بن بیشتری اعطا می‏‌کنند و برخی کمتر. این امتیاز توسط الگوریتمی، با سنجش و محاسبه‏‌ی پارامترهایی از قبیل مبلغ کالا و میزان امکان اهدای تخفیف از سوی بندر کالا‌ و چند پارامتر دیگر ارائه می‏‌شود.حال تصور کنید که چند روز بعد قصد دارید سفارش دیگری را ثبت کنید. برای نمونه کالایی با قیمت 800 هزار تومان همراه با یکی از لوازم جانبی با قیمت 50  هزار تومان را انتخاب می‌کنید. در این مثال از 20 بندر بن قبلی، امکان استفاده از 15 بندر بن برای کالای اول و 4 بندر بن برای کالای دوم به عنوان تخفیف وجود دارد. یعنی شما به جای 850 هزار تومان، 831 هزار تومان پرداخت می‏‌کنید. در ضمن برای کالای اول 17 بندر بن جدید و برای کالای دوم 4 بندر بن جدید برای خرید‏های بعدی دریافت می‌‏کنید. پس از این خرید 21 بندر بن در حساب شما موجود است. یعنی تا 21 هزار تومان دیگر نیز می‌‏توانید در خرید‏های بعدی تخفیف دریافت کنید. به عبارت دیگر شما با هر خرید علاوه بر استفاده از تخفیف در همان خرید برای خرید بعدی خود نیز تخفیف دریافت می‌‏کنید. به این نکته توجه داشته باشید که هر بندر بنی که دریافت می‏‌کنید تاریخ صدور و انقضای خود را داشته و هر کدام تنها تا 10 روز دارای اعتبار است و پس از آن منقضی خواهد شد. 

آیا امکان انتقال بندر بن به کاربر دیگری وجود دارد؟

در حال حاضر امکان انتقال بندر بن بین کاربران وجود ندارد، اما مسلما شما می‌توانید از بن‏‌های موجود در حساب کاربری خود جهت خرید برای دوستان خود استفاده کنید و آنها را از مزایای بندر بن خود سودمند سازید.

آیا می‌‏توان از بندر بن دریافتی برای هر خرید، در همان خرید استفاده کرد؟

همان طور که گفته شد، بندر بن طرحی تشویقی برای ایجاد انگیزه در مشتریان جهت انجام خرید‏های بعدی است، به این صورت که با دریافت بندر بن درازای هر خرید، می‌‏توان برای خرید‏های بعدی از آن امتیاز استفاده کرد. توجه داشته باشید که اعتبار بندر بن دریافت شده در هر سفارش به محض نهاییشدن همان سفارش، فعال شده و برای استفاده در سفارش بعدی قابل استفاده خواهد بود

برای خرید هر محصول، از چه تعداد بندر بن می‌توان استفاده کرد؟

میزان استفاده از بندر بن برای کالاهای مختلف، متفاوت است و مقدار قابل استفاده بندر بن، برای هر خرید به طور خودکار توسط سیستم محاسبه می‌‏شود و نیاز به وارد کردن کد یا اقدامی از طرف کاربر نیست. البته لازم به ذکر است براساس نوع کالای خریداری‌شده، امکان دارد هیج چمدان‌بنی مصرف نشود.

توجه داشته باشید که کالاهای عرضه شده در طرح پیشنهاد شگفت انگیز به دلیل اینکه با بیشترین تخفیف ممکن و تنها در مدت محدود عرضه می‏‌شوند، شامل این طرح نمی‏‌شوند.

آیا می‌توان در ازای بندر بن خود، مبلغ آن را دریافت کرد؟

بندر بن برای استفاده در سایت بندر کالا‌ طراحی شده و برای مصارف دیگر قابل استفاده نیست. بنابراین برای بهره‌مندی از حداکثر تخفیف بندر کالا‌، لازم است که در بازه‏‌های زمانی مشخص شده پس از هر سفارش، در خریدهای بعدی از سایت، بندر بن خود را استفاده کنید و از تخفیف آن بهره‏‌مند شوید.

آیا بندر بن دریافتی خرید جدید به بندر بن‏‌های قبلی اضافه می‏‌شود؟

بله. با انجام هر خرید، مقداری بندر بن دریافت خواهید کرد که هم قابل استفاده در خرید بعدی و هم قابل ذخیره سازی هستند. توجه داشته باشید که ذخیره کردن بن‏‌ها برای استفاده یکجا از آنها عمل هوشمندانه‏‌ای نیست. چرا که هر بندر بن دارای تاریخ مصرف بوده و در صورت استفاده نشدن در دوره‏‌ی معین،اعتبار خود را از دست خواهد داد. پس هوشمندانه‌‏تر خواهد بود که از بندر بن‏‌های دریافتی خود در خرید‏های مختلف و تا حداکثر سقف مجاز استفاده کرده وبیشترین تخفیف را از بندر کالا‌ دریافت کنید. همچنین، از آنجا که پیشنهاد شگفت انگیز یک طرح تشویقی و پروموشن است به کالاهایی که در این طرح خریداری می‌شوند، بندر بن تعلق نمی‌گیرد.

به کمک نیاز دارید؟